Blog

Cestování vlakem aneb změna pohledu na věc

Letos jsme s manželem vyrazili na dovolenou sami. Děti už nám daly košem, a tak jsme se rozhodli, že po několika letech vyměníme auto za vlak. Takže jsme si vzali každý svoji tašku na kolečkách a vydali se na cesty. Jedna taška je ideální, sbalíte jen to, co doopravdy potřebujete. Popravdě řečeno, ono vám také nic jiného nezbývá – představa, že se tři dny vláčíte s několika taškami, není moc lákavá.

celý článek

Jak být ve správné náladě bez panáka nebo pilulky? – část první

    Chystáte se žádat o zvýšení platu? Jdete vyřídit nepříjemnou záležitost?

    V takovém případě se potřebujete se dostat do té správné nálady, mít sebejistý pocit, být vytrvalý, neústupný…Říkáte si, že takového stavu nikdy nemůžete dosáhnout? Já vám ale prozradím, že to není tak těžké, jak se může zdát. Existuje totiž management nálady – utváření pocitů, který můžete použít kdykoli a kdekoli. Skvělé, že? Teď si popíšeme, jak to funguje.

celý článek

Jak být ve správné náladě bez panáka nebo pilulky? – část druhá

V předcházející části toho článku jsme si pověděli, jak velkou moc mají naše slova a myšlenky. Vysvětlili jsme si, jak funguje management nálady a sami jsme si ho zkusili použít.

V této části se podíváme na to, jak souvisí tělo a neverbální komunikace s emocemi. Nedávno jsme ovládali svoje emoce pomocí slov, protože slova jsou mocná – slova jsou myšlenky a myšlenky jsou pocity. Dnes zapojíme vědomě i své tělo, zaměříme se tedy na neverbální komunikaci. Často se stává, že naše tělo vyjadřuje něco jiného, než nám plyne z úst.

celý článek

Fascinující snění

Některé kultury věří, že riskujeme, pokud zanedbáváme to, co nám sny přinášejí. Jak jsme na tom my?

Troufám si říct, že každý již někdy zkoumal svůj sen a přemýšlel, co asi mohl znamenat. Někdo si zalistuje ve snáři, jiný hledá vědecké vysvětlení.

Já zkusila oboje. Snář a mojí kamarádku, která je tak trochu čarodějka. Přečetla jsem si Výklad snů od Sigmunda Freuda – úplně jsme to nedočetla, protože se mi přitom zdály naprosto šílené sny, o kterých jsem pak musela dlouho přemýšlet… Něco o snech a snění jsem se také dozvěděla studiem na vysoké škole. Věda dnes díky novým technologiím získává nové poznatky z oblasti neurovědy (věda zkoumající nervovou soustavu).

celý článek

Devět snadných kroků ke splnění Vašich snů

1. Pokaždé, když vycházíte z domu, hrdě zvedněte hlavu.

2. Pozdravte své přátele a neztrácejte čas úvahami o nepřátelích.

3. Soustřeďte se na to, co chcete vykonat a pak bez odbočování směřujte za svým cílem.

celý článek

Vnitřní negativní dialog: Co pro naši mysl znamenají (ne)vyřčená slova?

Povím vám svůj příběh. Když jsem chodila na obědy do závodní jídelny a dívala jsem se na spokojené kuchařky   s červenými tvářemi, stojící nad hromadami jídla, říkala jsem si: „Tohle já bych v životě nemohla dělat!“ nebo   „Doufám,   že to nikdy v životě nebudu muset dělat!“. Tyto věty se mi v hlavě vybavovaly skoro vždy, když jsem si šla pro oběd.

Co se tehdy stalo v mé mysli? Vytvořila jsem si obraz sebe sama, jak od rána stojím u plotny, vařím jídlo pro desítky lidí a následně myju hromady nádobí. A jsem z toho naprosto zničená.

celý článek

Koučink mi pomohl naladit se na tu správnou vlnu

Jako pracovnice – referentka ve veřejné správě – jsem si nikdy nedokázala představit, že bych i já mohla někdy využít koučinku. Zpětně jsem však velice ráda, že jsem měla možnost koučovací sezení absolvovat, neboť z nich čerpám doposud a posunuly mě v hodně věcech dál.

Změny vnímám nejen v mé pracovní sféře, ale také v té osobní, kterou považuji za neméně důležitou. Pokud nemáte vyřešené osobní záležitosti nebo v nich máte jisté pochybnosti, jak pak chcete pracovat s lidmi a radit jim, když máte problémy se sebou samým? Z vlastní zkušenosti můžu říct, že to moc nejde. A teď bych nerada, aby to vyznělo tak, že moje dosavadní práce s klienty byla ošizená. To vůbec. Spíš jsem měla jisté „nezodpovězené mezery“, o kterých jsem ani netušila, že mi mohou omezovat život.

celý článek